فصل تابستان - کادو

راهکارهای مقابله با گرمای فصل تابستان : چگونه در رختخواب خود احساس گرما نکنید !

راهکارهای مقابله با گرمای فصل تابستان : چگونه در رختخواب خود احساس گرما نکنید !

با عوض شدن فصل ها و آمدن فصل جدید شما باید سبک زندگی خود را تغییر دهید. با شروع فصل تابستان باید مراقبت از پوست در فصل تابستان را بدانید و با روش های حفظ آرایش در هوای گرم آشنا باشید و یا دکوراسیون خانه تان را مناسب این فصل تغییر دهید. آیا شب های گرم فصل تابستان ، خواب شما را هم مختل می سازد؟  در این صورت بهتر است برای حل این مشکل، از ترفندهای ساده و محصولات معجزه گر ارائه شده در این مطلب برای از بین بردن موج حرارت اتاق خوابتان کمک بگیرید و در رختخواب خود احساس گرما نکنید.

درجه حرارت بدن شما باید قبل از اینکه به رختخواب بروید، اندکی کاهش یابد، به همین دلیل است که وقتی بیش از حد گرمتان باشد، نمی توانید به خواب بروید.

دمای ایده آل یک اتاق خواب در فصل تابستان باید در حدود ۱۶ تا ۱۸ درجه سانتیگراد باشد. بنابراین، خوابیدن در یک اتاق خواب گرم راحت نیست و باعث می شود شما یک خواب شبانه پردردسر داشته باشید.

در این راستا، بد نیست ترفندهای ساده و موثر برای مقابله با فگرمای فصل تابستان که در این مطلب به شما ارائه شده را امتحان کرده و اطمینان حاصل کنید که در شب های گرم تابستان، از خواب راحت و آرامی برخوردار خواهید بود.

گرما را بیرون نگاه داشته و جریان هوا را به راه بیاندازید.

 • پنجره ها و درب ها را تا آنجا که ممکن است باز بگذارید، و اجازه دهید هوا به گردش در آید. حتی باز بودن شکاف پنجره ای در جلو و عقب خانه می تواند جریان هوا را به وجود آورده، هوای گرم را از خانه بیرون برده، و اتاق را خنک کند.
 • پرده های خانه را در طول روز بسته نگاه دارید تا نور خورشید مستقیما به داخل نتابد. این امر از بالا رفتن دمای درون خانه جلوگیری خواهد کرد.
 • اگر اتاق زیر شیروانی دارید، سعی کنید دریچه آن را باز کنید. هوای گرم بالا می رود، و بنابراین، این کار باعث می شود هوای گرم جایی برای رفتن داشته باشد.

فصل تابستان - کادو

تخت خود را خنک کنید:

 • از شر پتوها خلاص شوید- تنها از ملحفه و روپوش نخی استفاده نمایید.
 • از مواد طبیعی استفاده کنید. موادی چون اکریلیک یا ویسکوز اساسا از پلاستیک ساخته شده اند، بنابراین نمی توانند رطوبت را جذب کرده و یا گرما را از بدنتان دور کنند. اما ملحفه های ۱۰۰٪ نخی، بهترین گزینه برای شب های گرم فصل تابستان به شمار می روند.
 • یک بطری آب گرم پر از آب به شدت سرد را داخل رختخواب بگذارید.
 • قبل از رفتن به رختخواب، یک روبالشتی را با قرار دادن آن درون یخچال، سرد کرده و یا از دستگاه خنک کننده بالشت استفاده کنید. در این دستگاه، بالشت که با ژل واکنش دهنده دما پر شده، گرمای اضافی را جذب کرده، آن را از بدن شما جدا نموده، و پوستتان را خنک می سازد.

یک لباس مناسب بپوشید:

 • لباس خواب خود را از جنس نخ سبک انتخاب کنید. چرا که این پارچه طبیعی می تواند هر گونه عرق را جذب کند.
 • یک جوراب را در یخچال سرد کرده و آن را بپوشید. خنک کردن پاها، باعث کاهش دمای کلی پوست و بدن شما می شود.
 • اگر موهای بلندی دارید، آنها را بالای سرتان ببندید. وجود موها در اطراف گردن می تواند باعث ازدیاد احساس گرمای بدنتان شود.

از تکنولوژی های موجود در این زمینه استفاده کنید:

 

 • از یک پنکه برقی استفاده نمایید. برای این امر، می توانید از یک پنکه تایمردار کمک بگیرید که از قابلیت تنظیمات هوشمندانه برخوردار باشد. اگر هوا واقعا گرم است، برای خنک کردن هوا می توانید یک کاسه کوچک آب یخ را مقابل پنکه قرار دهید.
 • دفعه بعدی که یک تخت جدید خریدید، محصولی را برای خود انتخاب کنید که از جدیدترین فن آوری های تنظیم دما برخوردار باشد.

از خودتان مراقب کنید:

 • قبل از خواب، درجه حرارت بدن خود را با یک دوش آب سرد پایین بیاورید.
 • در طول غروب، مقدار زیادی آب سرد نوشیده و یا از نوشیدنی های خنک فصل تابستان لذت ببریدو یا حتی می توانید از نوشیدنی های سم زدا تابستانه استفاده کنید. به هر حال به یاد داشته باشید که  قبل از خواب، یک شیشه آب کنار تخت خود قرار دهید.

شما همچنین می توانید از محصولات خنک کننده مختلفی استفاده کنید:

بالشت خنک کننده:

فصل تابستان - کادو
ژل داخلی بالشت چیل مکس (Chillmax)، برای جذب گرمای اضافی به دمای بدن شما واکنش نشان داده، و گرما را برای ایجاد یک اثر خنک کننده طبیعی تا بیش از سه ساعت، از پوستتان دور می کند.

روتشکی خنک کننده:

فصل تابستان - کادو
اگر شما نمی خواهید یک تشک جدید خریداری کنید، در عوض این روتشکی می تواند حرارت بدن را جذب و پراکنده کرده و در عین حال، آسایش مناسبی را نیز برایتان فراهم سازد.

تشک خنک کننده:

فصل تابستان - کادو
طراحی و مواد اولیه هوشمندانه می تواند هوا را در اطراف بدن به جریان اندازد. نه تنها این تشک بسیار راحت است (این محصول را می توان در لیست بهترین تشک های موجود در بازار قرار داد)، بلکه این توانایی را دارد که بدن شما را در حین خواب خنک کند.

محافظ تشک خنک کننده:

این پوشش هوشمندانه که در اصل برای ناسا طراحی شده، یک لایه از ماده ترمو تنظیم کننده را بین یک پایه ضد آب و یک پوشش رویی نخی قابل تنفس قرار داده است. در طول شب، این محافظ گرمای اضافی بدن را جذب کرده، آن را ذخیره نموده، و در نهایت آزاد می کند تا دمای بدن شما در هنگام خواب از میزان مطلوبی برخوردار باشد.

اگر این راهکارها برایتان مفید نبود می توانید اقامتگاه مناسبی را برای گذراندن روزهای گرم تابستان انتخاب کنید.

منبع: idealhome

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *