مراسم عروسی - کادو

نحوه برگزاری مراسم عروسی در نقاط مختلف جهان! (بخش اول)

نحوه برگزاری مراسم عروسی در نقاط مختلف جهان!

روز عروسی مهم ترین روز توی زندگی هر کسی است. مراسم سنتی ازدواج در کشورهای مختلف متفاوت است اما مواردی را هم در اشتراک با هم دارند: دوستان، خانواده و غذاهای زیاد. اما هرچه زمان به پیش رفته است و مراسم عروسی به معیارهای مدرن سازگارتر شده اند اما هنوز فرهنگ تاثیر به سزایی بر روی این مراسم دارد.در این مطلب، برخی از سنت های جذاب و متفاوت مراسم عروسی در سرتاسر جهان به شما ارائه خواهد شد.

ژاپن

مراسم عروسی - کادو

در مراسم عروسی سنتی ژاپنی، عروس نه تنها یک کیمونوی سفید می پوشد، بلکه گاهی اوقات از سر تا پا نیز با رنگ سفید رنگ آمیزی می شود تا پاکی و خلوص خود را نشان دهد. در عروسی های مدرن، عروس ها اغلب لباس خود را در طی مراسم تغییر می دهند و به جای کیومونوی سفید، یک کیمونوی قرمز، و بعد از آن یک لباس عروسی سفید به سبک غربی به تن می کنند.

هندوستان

مراسم عروسی - کادو

عروسی های هند با توجه به بخشی از کشور که عروسی در آنجا برگزار می شود و مذهب عروس و داماد، به میزان زیادی تفاوت دارند. اغلب مراسم عروسی در هند عمیقا ریشه در آیین های قدیمی دارند که معمولا حتی بیش از چند روز ادامه پیدا می کند. یکی از بخش های قابل توجه در مراسم عروسی در کشور هند، جشن مهندی (Mehendi) است که در آن، دست ها، بازوها، و پاهای عروس با حنا رنگ آمیزی می شود.

چین

مراسم عروسی - کادو

در کشور چین، عروس به طور سنتی به جای سفید قرمز می پوشد (رنگ سفید معمولا در مراسم تشییع جنازه به کار می رود). البته امروزه بسیاری از عروس ها لباس خود را در طی مراسم از لباس قرمز سنتی به لباس سفید سبک غربی تغییر می دهند. رنگ قرمز رنگ نشان دهنده شادی و خوشحالی بوده و کمک می کند تا روح های بد از زوج های جدید دور نگاه داشته شوند. لباس های عروسی اغلب با تصاویر ققنوس طلایی و اژدها که نشان دهنده قدرت مردانه و زنانه هستند، تزیین شده اند.

جامائیکا

مراسم عروسی - کادو

مراسم عروسی در جامائیکا، رویداد عظیمی است که کل خانواده و آشنایان را گرد هم می آورد. در یک سنت قدیمی در گذشته، روستاییان در خیابان ها جمع می شدند تا عروس را که انتظار می رفت بهترین ظاهر را داشته باشد، ببینند. اگر روستاییان احساس می کردند که او به اندازه کافی خوب نیست قبل از اهدای هدیه عروس از او انتقاد می کردند و او به خانه می رفت تا خود را زیباتر کند.

آلمان

مراسم عروسی - کادو

یک سنت آلمانی در شب قبل از عروسی برگزار می شود. این سنت به صراحت به معنای شکستن ظرف و ظروف برای خوش شانسی است. در این رویداد معمولا دوستان و آشنایان جوان و مجرد عروس و داماد شرکت می کنند. اغلب بازی های زیادی در مراسم عروسی آلمانی انجام می شود. به عنوان مثال، این زوج جوان با اره کردن یک تنه درخت با همدیگر، قدرت و توان خود را می سنجند. در یک بازی دیگر، دوستان عروس او را ربوده و همسر جدید باید برای پیدا کردنشان تلاش کند.

منبع: thelist

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *