مراسم عروسی - کادو

نحوه برگزاری مراسم عروسی در نقاط مختلف جهان! (بخش دوم)

نحوه برگزاری مراسم عروسی در نقاط مختلف جهان!

مهم ترین روز رندگی هر کسی روز عروسی است و این روز می تواند به بهترین خاطره زندگی تبدیل شود. مسلما مراسم عروسی در خاطره شدن این روز مهم بی تاثیر نیست. اما اینکه بدانیم برگزاری مراسم عروسی در هر کشور و هر مکانی متفاوت است می تواند این موضوع را جالب تر کند. در بخش اول از این مطلب به نحوه برگزاری مراسم عروسی در چند کشور پرداختیم. در این مطلب چگونگی برگزاری مراسم عروسی در کشورهای دیگر را مورد بررسی قرار می دهیم.

موریتانی

مراسم عروسی - کادو

در موریتانی، کشوری در غرب آفریقا، زنانی با اندام بزرگ و حتی چاق برای ازدواج مناسب تر هستند. در برخی از نقاط جهان، عروس ها ممکن است قبل از ازدواج از رژیم های محدود کننده و برنامه های ورزشی شدید کمک بگیرند، اما عروس های موریتانیایی تلاش می کنند قبل از ازدواج چند کیلویی به وزن خود اضافه کنند. همانطوری که زیبایی یک زن در نقاط مختلف دنیا متفاوت است.

مکزیک

مراسم عروسی - کادو

عروسی های مکزیک اغلب رنگارنگ هستند. در حالی که عروس ممکن است در بعضی از نقاط کشور تنها یک لباس سفید ساده بپوشد، در برخی نقاط نیز آن را با نوارهای پارچه ای زرد، آبی، و قرمز به عنوان نمادی از غذا، پول، و عشق ترکیب می کند. داماد نیز به طور معمول پیراهنی گشاد و به رنگ روشن می پوشد. نفوذ مذهبی در مراسم عروسی مکزیک قوی است. در مراسم عروسی، داماد ۱۳ عدد سکه به عنوان نمادی از عیسی مسیح و ۱۲ یارش به عروس خود اهدا می کند.

ایتالیا

مراسم عروسی - کادو

در منطقه ایتالیایی توسکانی، رنگ سنتی برای لباس عروس سیاه بود! البته امروزه عروس ها در سرتاسر کشور از رنگ سفید برای لباس خود استفاده می کنند. یکی از سنت های پایدار در این منطقه، پرتاب گلبرگ های گل رز به سمت زوج جوان است که از دسته گل عروس جدا شده است. به مهمانان عروسی به طور معمول به مقدار بسیار زیادی شکرپنیر هدیه داده می شود. این شیرینی ها که شیرینی سنتی ایتالیا هستند با شکر سفید پوشانده شده و تعدادشان نباید زوج باشد؛ چرا که عقد ازدواج بین دو فردی صورت گرفته که در نهایت تبدیل به یکی شده اند. بنابراین، شکرپنیرها نباید قابل تقسیم باشند، همانطور که زوج های جدید نیز نباید قابل تقسیم بوده و در واقع، جدایی ناپذیر باشند.

افغانستان

مراسم عروسی - کادو

یک رنگ مشترک در مراسم عروسی افغانستان، رنگ سبز است. این رنگ در سنت اسلامی نشان دهنده رفاه و نمادی از بهشت است. عروس های افغان قبل از عروسی دست ها و پاهای خود را با حنا تزئین می کنند. آشناهای زن نیز از حنا برای آراسته نمودن خود استفاده می کنند؛ با توجه به سنت، اعمال حنا بر روی انگشت کوچک به دختران مجرد کمک خواهد کرد تا داماد مورد علاقه خود را پیدا کنند.

تمام چیزی که شما به آن نیاز دارید، عشق است.

مراسم عروسی - کادو

مراسم عروسی، بدون توجه به جایی که شما در آن زندگی می کنید، رویداد ویژه ای به شمار می رود! صرف نظر از اینکه مراسم عروسی از سنت ها پیروی کرده و یا از کلیشه ها دوری کرده است، مهمترین چیز این است که عشق بین زن و شوهر را با هم جشن گرفته و این شادی را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید. مراسم عروسی، یکی از قدیمی ترین سنت های دنیا به شمار می رود. این رویداد، سنت مشترکی است که توسط مردم در سراسر نقاط مختلف جهان انجام شده و در طی زمان با نقاط دیگر به اشتراک گذاشته شده است. افراد در کشورها و مناطق مختلف ممکن است اختلافات و تفاوت های بی شماری در نوع برگزاری این رویداد داشته باشند، اما جشن عشق و محبت می تواند تنها چیزی باشد که در تمام این رویدادها مشترک بوده و آنها را با هم متحد می سازد.

منبع: thelist

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *