آسمان شب - کادو

عکس های خیره کننده ای از آسمان شب ! (بخش اول)

عکس های خیره کننده ای از آسمان شب !

مسابقه عکاس نجومی سال، لیست برترین عکس های آسمان شب و کهکشان را که توسط عکاسان در سراسر جهان گرفته شده، اعلام نمود. در این مطلب، ۱۵ عکس خیره کننده ای که آسمان شب زیبا و باشکوه را به تصویر کشیده اند، به شما ارائه خواهد شد.

عکاس: هیوتونگ یو (Haitong Yu)

آسمان شب - کادو

پکن، چین

این تصویر، آلودگی فزاینده ای که در حال حاضر تجربه می کنیم (و همراه با نویز الکترومغناطیسی بسیاری از مراکز نوری و رادیویی در نزدیکی شهرها ما را به طریقی کور و ناشنوا کرده) نشان می دهد. این نبرد، الهام بخش عکاس این عکس بوده است.

عکاس: کریس ویلیامز (Kris Williams)

آسمان شب - کادو

پارک ملی اسنودونیا، کانوی، انگلستان

این عکس در زیر آسمان شب پر از ستاره ای در طول یخبندان اواسط زمستان گرفته شده است. این چشم انداز مهتابی از طریق فرایند خاصی به وجود آمده است: آب به درون ترک سنگ ها رفته، آنجا منجمد شده و به صورت شکل های یخی گسترش یافته، و سرانجام صخره ها را در طی صدها و هزاران سال می شکافد.

عکاس: آگورتکسین کانسلون (Agurtxane Concellon)

آسمان شب - کادو

اسوالبارد، نروژ

رگه های بنفش و سبز نورهای شمالی بر روی شهر معدن زغال سنگی در مجمع الجزایر اسوالبارد می تابند. چشم انداز زمین در زیر آسمان پر نور شب با چراغ های قوی صنعتی شهر روشن شده است.

عکاس: تامی الیاسن (Tommy Eliassen)

 

آسمان شب - کادو

نوردلند، نروژ. تامی الیاسن

ماه و مریخ در آسمان پر نور و زیبا با منظره زمین برفی ترکیب شده اند. نورهای شمالی، مهمانان غیرمنتظره ای در این عکس بودند، زیرا خورشید تنها در حدود ۱۰ درجه زیر افق قرار داشت.

عکاس: یولیا زولیکووا (Yulia Zhulikova)

آسمان شب - کادو

نوردلند، نروژ

این عکس در طی یک سفر نجومی به منطقه مورمانسک در روسیه توسط یک ستاره شناس آماتور و علاقه مند به نجوم گرفته شده است. در این عکس، آسمان فیروزه ای در بالای درختان پوشیده از برف دیده می شود. درختان برفی توسط نور چراغ های خیابانی به رنگ صورتی روشن و درخشانی در آمده، و یک قاب متضاد را برای نمایش بزرگترین منبع نور در طبیعت تشکیل داده است.

عکاس: آینسلی بنت (Ainsley Bennett)

آسمان شب - کادو

جزیره وایت، انگلستان

در این عکس، هلال ماه ۷ درصد در آسمان شب بر روی برج فانوس دریایی در ناحیه غربی جزیره وایت قرار گرفته است. با وجود هلالی بودن ماه، باقی فرم ماه با نور خورشید منعکس شده از سطح زمین قابل مشاهده است.

ادامه این عکس ها را می توانید در بخش دوم ببینید.

 

منبع: thisisinsider

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *