Sillhouettes of a champions on the high mountain. Sport and active life

انسانهای موفق چه عادتهایی داشته اند؟

۸ عادت روزانه انسانهای موفق

همه ما به موفقیت فکر می کنیم و به خوبی می دانیم که منبع هر موفقیت و قدرتی در درون خود ماست. در خود فرو رفتن و اندیشیدن به عادات بد و تغییر آنها ایده خوبی به نظر می رسد اما نه همیشه؛ چرا که باعث جداشدن ما از جامعه شده و همیشه بهترین شیوه نیست. یک شیوه رسیدن به موفقیت پیمودن راهی است که توسط انسانهای موفق پیموده شده است. موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد و حاصل مدتها تلاش و پشتکار افراد است. در ادامه این مطلب به راهکارهایی اشاره می شود که توسط افراد موفق به کار گرفته شده و شما نیز می توانید در زندگی خود از آن بهره گیرید.

  1. فقط فکر نکنید، عمل کنید.

افراد زیادی با ایده های بکر در جهان وجود دارند و عمل به آن ایده ها چیزی است که آنها را از مشاهیر جدا می کند. این به معنی بدون برنامه ریزی عمل کردن نیست، اما اگر منتظر شرای ایده آل برای عملی کردن ایده های خود هستید باید بگوییم که هیچ گار از نقطه آغاز فراتر نخواهید رفت. این جمله معروف را از والت دیزنی به خاطر داشته باشید: “راهکار شروع کردن، تمام کردن صحبت و عمل کردن است.”

  1. استقامت در دشواریها را فراموش نکنید.

شاید فکر کنید افراد موفق هرگز اشتباه نمی کنند؛ اگر بخواهید نمونه هایی مشهور از شکست را به شما معرفی کنیم باید به شکست جورج لوکاس در “جنگ ستارگان” قسمتهای یک و دو و سه اشاره کنیم. با این حل او توانست در پایان سود خوبی بدست آورد.

همه افراد اشتباه می کنند و در زندگی روزمره با مشکلاتی مواجه می شوند، که ممکن است برخی مواقع به دردسرهای طولانی مدت تبدیل شود.

به خود یادآوری کنید : “گاهی همه چیز آنطور که شما می خواهید پیش نمی رود، اما تلاش شما باید هر روز ادامه داشته باشد.”

این شعار یکی از بزرگترین بسکتبالیست های دنیا (مایکل جردن) است. چیز ساده ای به نظر می رسد، اما تاثیر فوق العاده ای در زندگی شما خواهد داشت.

انسانهای موفق

      ۳٫ در تلاشها اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

این چیزی ست که باعث سردرگمی افراد می شود. برای موفقیت باید درونگرا و تحلیلگر باشید، در عین حال به توانایی های خود شک نکنید. بطور طبیعی، اگر در طولانی مدت برای مساله ای بجنگید حتما بیش از یک راه حل برای آن خواهید یافت.

“کمال در این است که کار درست را انجام دهید بدون اینکه کسی متوجه شود شما آنرا انجام داده اید”، این سخن اراف وینفری یکی از موفق ترین افراد در تاریخ است. رسیدن به موفقیت با اعتماد به نفس امکانپذیر است.”

  1. مطالعه و پژوهش به عنوان بخشی از زندگی

این قانون استانداردی برای زندگی در عصر امروز ماست. شما باید آگاه و به روز باشید و اخبار و نوآوریهای روز را بدانید تا در محیط رقابتی دنیای امروز که به سرعت در حال تغییر است بتوانید پیشرفت کنید. مطالعه کتاب و مقالات، علاقمندی به شبکه های اجتماعی به شما قابلیت رویارویی با شرایط سخت را می دهد. پس با این شیوه زندگی خود را غنی تر کنید.

  1. ورزش را در زندگی خود بگنجانید.

شاید این موضوع عجیب باشد، اما بدن بدون ورزش نمی تواند کارکرد درستی داشته باشد. شاید بگویید زمان کافی ندارید اما اگر آنا وینتور سردبیر مجله “مد” می تواند زمانی را به تنیس اختصاص دهد پس حتما شما هم می توانید. بدون ورزش نمی توانید موفقیت را لمس کنید، یا شاید مجبور شوید در قله موفقیت به دنبال درمان دردهای خود باشید. پس ورزش را همین امروز آغاز کنید.

انسانهای موفق

  1. ذهن خود را آرام و استرس را کنترل کنید.

کار کردن برای شما برابر است با استرس. ممکن است محیط های کاری به لحاظ میزان استرس متفاوت باشند اما هیچ یک عاری از استرس نیستند. چنانچه استرس را به خوبی کنترل کنید، می تواند به حس اضطراب، شرایط بد روحی روانی و حتی بدتر از آن بینجامد.

آرنولد شوارزنگر در ابتدای کارش مشکل استرس داشت و توانست با جلسات منظم مدیتیشن با آن مقابله کند، البته در دهه ۷۰ میلادی! برای عصر حاضر ما حتی بازیهای کامپیوتری را هم پیشنهاد می کنیم! امتحان کنید، قطعا به شما احساس راحتی و خونسردی می بخشد.

  1. مواظب شهرت خود باشید.

اگر می خواهید کار حرفه ای کنید باید مواظب تصویر ذهنی خود در دیگران باشید و آنرا همواره حفظ کنید. شاید در ابتدا ب نظر ساده برسد، اما چنانچه اندکی به این جمله وارن بافت بیندیشید بهتر درک خواهید کرد :” به شهرت رسیدن بیست سال زمان می برد و خراب کردن آن تنها پنج دقیقه.”انسانهای موفق همواره نگران شهرت خود بوده اند.

اگر می خواهید بدانید در مسیر درست گام برمی دارید، نگرانی در مورد شهرت علامت خوبی است!

  1. همیشه به دنبال چیزهای جدید باشید.

در پایان باید اشاره کنیم، همیشه می توانید کار جدیدی را آغاز کنید. حتی اکر همه چیز بد پیش برود نباید امید خود را از دست بدهید. ریچارد برنسون می گوید: “موقعیتهای کسب و کار مانند اتوبوس هستند، همیشه اتوبوس بعدی در راه است”، پس امید خود را از دست ندهید. راه موفقیت بن بستهای زیادی دارد.

نگرش شما حرف اول را می زند. هیچ کس انسانهای موفق را مجبور به پیمودن راهشان نکرده بود بلکه آنها به اختیار خودشان آن مسیر را پیمودند و همیشه از چالشها استقبال کردند، کل داستان همین است.

انسانهای موفق

منبع: lifehack