بدهی

بدهی ها و حساب جلوگیری از عدم بازپرداخت آنها

۶  روش جلوگیری از عدم بازپرداخت بدهی بر اثر مخارج تعطیلات

تعطیلات می تواند از لحاظ خانواده یا مواد‌غذایی بسیار کم‌ارزش، استرس زا باشد. پول نیز یک عامل بزرگ است. در حقیقت، مردم سال گذشته در طول تعطیلات، به طور متوسط ۹۸۶ دلار به بدهی های خود افزودند.

تعطیلات می تواند از لحاظ خانواده یا مواد‌غذایی بسیار کم‌ارزش، استرس زا باشد. پول نیز یک عامل بزرگ است. در حقیقت، مردم سال گذشته در طول تعطیلات، به طور متوسط ۹۸۶ دلار به بدهی های خود افزودند.

بدهی

بدهی

به جای افزایش بدهی های خود در این فصل تعطیلات، می توانید مخارج خود را با برنامه بازپرداخت خود هماهنگ سازید. این کار به کمی کوشش، قدری خلاقیت و زرنگی نیاز دارد، اما کاملاً امکان‌پذیر است.

  1. حداقل پرداخت‌ها را در اولویت قرار دهید

قبل از اینکه برای مخارج تعطیلات برنامه‌ریزی کنید، اطمینان حاصل نمایید که می توانید حداقل پرداخت را برای هر بازپرداخت بدهی فعلی خود انجام دهید.

مسلماً مایلید مقداری بیش از حداقل مقدار مورد نیاز برای بدهی خود، حتی در طول فصل تعطیلات بپردازید. اما باید اولویت‌های خود را متعادل سازید. اگر درحال حاضر خرج کردن برای خرید هدیه یا سایر اقلام تعطیلات بیش از پرداخت بدهی برای شما ارزش دارد، احتمالا بهتر است که یک ماه بگونه ای متفاوت از حالت معمول، خرج نمایید. فقط اطمینان یابید که برای بازگشت به طرح پرداخت عادی خود در دوره بعدیِ صورت‌حساب بدهى آمادگی دارید.

  1. بدهی بیشتری اضافه نکنید

پس از تخصیص پول به حداقل پرداخت های مورد‌نیاز بدهی خود، تعهد دهید که هر‌کاری برای جلوگیری از افزایش بدهی در طول تعطیلات لازم است، انجام می‌دهید. این ممکن است به معنای ساخت هدایا توسط خود شما یا خرید کمتر از گذشته باشد.

  1. آن را یادداشت نمایید

در مورد مقدار پولی که می خواهید برای تعطیلات خرج کنید و همچنین مقداری که می خواهید به بازپرداخت بدهی تخصیص دهید، تصمیم‌گیری نمایید. سپس آن را یادداشت کنید. اگر با یک شریک تصمیم می‌گیرید، مطمئن شوید که هردوی شما آن را یادداشت می کنید. نوشتن یک هدف بر روی کاغذ، آن را واقعی‌تر ساخته و در نتیجه همانند واقعیت و نه فقط یک امکان بنظر می رسد. این اعداد را جایی نگاه دارید که بتوانید قبل از هرگونه خرید یا پرداخت، آن‌ها را بررسی نمایید.

  1. از قبل برنامه‌ریزی کنید

در مورد مقدار پولی که می خواهید برای خرید هر هدیه خرج کنید، برنامه‌ریزی کنید. ابتدا مقادیر تقریبی اقلام را بصورت آنلاین بررسی نمایید. این کار به شما کمک می کند واقعیت را درک کنید، و حتی ممکن است دریابید که نمی توانید تمام چیزهایی را که می خواستید، خریداری کنید. داشتن برنامه‌ریزی همچنین به شما کمک خواهد کرد تا احساس کنید اهدافتان دست یافتنی بوده و واهی و پوچ نیست.

  1. هدیه دادن خلاقانه

اگر بازپرداخت بدهی را در اولویت قرار می‌دهید، یا پول کافی برای پوشش دادن حداقل پرداخت‌ها و هدایای تعطیلات ندارید، خلاقانه عمل کنید. زمانی را بصورت دو نفره با یکی از نزدیکان خود سپری نمایید. آن ها را به منزل خود دعوت کنید. در خانه، نوشیدنی داغ درست کرده و گفتگوی خوب و عمیقی را ترتیب دهید.

همچنین می توانید به افراد پیشنهاد کمک دهید. منزل کسی را تمیز کنید، برخی از کارهای مربوط به حیاط را انجام دهید، یک شب از کودک نگهداری کنید، و … . آنها از شما قدردانی خواهند نمود و شما هدیه‌ای را اعطا خواهید کرد که اصلاً هزینه زیادی ندارد. در حقیقت، گاهی اوقات این نوع هدایا مناسب‌تر از هرچیزی است که می توانید خریداری نمایید.

  1. هدایای معنادار بخرید، نه گران‌قیمت

حتی اگر قصد خرید هدیه دارید، چیزی معنادار بخرید، نه گران‌قیمت. برخلاف آنچه که اگهى هاى تبلیغاتی می‌خواهند باور کنیم، یک تلفن همراه جدید معمولا یک هدیه ویژه نیست. در عوض، هدیه کوچک تری را انتخاب نمایید که خاطره ویژه و مشترک شما با کسی را به ذهن تداعی نماید، یا نشان دهد که طرف مقابل را بخوبی می شناسید.

برنامه شما برای متعادل‌سازی مخارج تعطیلات و بازپرداخت بدهی چیست؟ و در این فصل تعطیلات، چگونه خلاقانه هدیه خواهید داد؟

مترجم:بهاره مدیحی

منبع:wisebread


برچسب ها :


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *