هزینه

هزینه های فصل تعطیلات که همواره را فراموش میشود

۱۳  هزینه فصل تعطیلات که تمام افراد همواره آن‌ها را فراموش می‌کنند

زمان تعطیلات صرف‌نظر از نوع بودجه افراد، فشاری را بر کیف پول همه تحمیل می کند. تمام هزینه های پنهانی را که همه همواره فراموش می کنند، در نظر بگیرید. خود را برای رسیدگی بهتر به برخی از این هزینه های پنهان فصل تعطیلات آماده کنید تا روحتان شاد بماند.

هزینه

هزینه

 1. هزینه پستیِ کارت‌های تبریک تعطیلات

عادت داشتم ساعت ها و ساعت ها را صرف امضا، مهر و موم کردن، و ارسال کارت های تعطیلات به دوستان و خانواده خود کنم و همواره فراموش می کردم هزینه پست را در نظر بگیرم. من می دانستم که باید آن کارت ها را ارسال نمایم اما بودجه خود را برای هزینه واقعی پست که معمولا ۱۰۰ دلار یا بیشتر می‌شد، مهیا نمی‌کردم. این ارزش کلی یک هدیه است!

 1. انعام‌های پایان سال برای متخصصان خدماتی

به برخی از متخصصان خدماتی– آرایشگاه، ماساژ دهنده، مانیکور‌زن، پرستار بچه – همواره و به برخی – مانند دربان یا پستچی – فقط یکبار در سال انعام می‌دهید. در هر صورت، باید این “انعام های تعطیلات” را برای تمام کسانی که در طول سال به شما خدمت می کنند، در نظر بگیرید. اگر می خواهید خساست به خرج دهید، این کار را نکنید؛ اکنون زمان خسیس بودن نیست.

 1. پاداش نگهداری از کودکان در تعطیلات

ما در یک جامعه بازار آزاد و سرمایه داری زندگی می کنیم که همه افراد در آن – از جمله آن نوجوان بالای خیابان که از بچه های شما نگهداری می کند – قیمت‌های خود را برای تعطیلات افزایش می دهند. اگر بدنبال شخصی معتبر و آموزش‌دیده برای مراقبت از کودکان هستید، قیمت‌ها حتی بیشتر می باشد.

راشل چارلاپسکی، موسس شرکت مراقبت از کودکان اظهار می دارد: “ما برای تعطیلات، حق‌الزحمه‌های اضافی و پاداش‌هایی را متقبل می شویم تا مطمئن شویم که پرستاران بچه‌ای که داریم در دسترس مشتریان‌مان می باشند. هزینه یک پرستار به مدت چهار ساعت در تعطیلات براساس مراقبت، تعداد کودکان و شهر، بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلار متغیر می باشد.”

 1. هزینه اصلاح و آرایش

شما را نمی دانم، اما من دوست دارم هنگام لذن بردن از تعطیلات، ظاهر خوبی داشته باشم. ظاهر خوب از نظر من، موی کوتاه، اصلاح ابرو، برنزه کردن و چند دست لباس جدید می باشد. شما ممکن است مانیکور، پدیکور و اصلاح صورت را یک ظاهر خوب بدانید. هیچ یک از این خدمات ارزان نیست، بنابراین باید در مورد آنچه که برای احساس اعتماد به نفس در مورد ظاهر خود در این زمان از سال بدان نیاز دارید، اندیشیده و پول آن را کنار بگذارید.

 1. افزایش مبلغ قبض‌های گاز و برق

چراغ‌های روشن در فضای باز بیرون از خانه و گرمایش شبانه‌روزی در تعطیلات، هزینه بسیار گزافی در پی دارد. برای این هزینه برنامه ریزی کنید، همچنین می توانید روش هایی را برای کاهش هزینه در نظر بگیرید: قرار دادن چراغ‌ها روی تایمر، خاموش کردن بخاری در زمان خواب، و کم کردن آن در طول ساعات روز و استفاده از ژاکت و پتوهای گرم.

جوئل مک دونالد، تحلیلگر صنعت انرژی اظهار می دارد: “چیزی که بسیاری از مردم در طول تعطیلات نادیده می گیرند، افزایش ناگهانی هزینه های انرژی می باشد. این امر به ویژه در مناطق سردتر مانند شمال آمریکا و اکثر نواحی کانادا که برای گرمایش از گاز طبیعی استفاده می کنند، صادق می باشد. خانواده هایی که برای آشپزی و گرم کردن آب از مقدار کمی گاز استفاده می کنند، با افت دمای بیرون ناگهان متوجه افزایش سریع مصرف خود می شوند، و در برخی از سال‌ها با افزایش تقاضا، قیمت گاز نیز افزایش می یابد.”

 1. هزینه های بیش از حد نرمال خوار‌و‌بار

اگر دوست دارید در تعطیلات مهمانی بگیرید، باید انتظار داشته باشید که هزینه خواروبار شما تقریبا دوبرابر نسبت به ماه های عادی افزایش یابد. غذا دادن به یک جمعیت حتی کوچک، ارزان نیست. حتی اگر میزبان نباشید، باز هم باید تمام هزینه های مربوط به آشپزی؛ در صورت مجاز، اسنک برای جشن‌های مدرسه؛ و مواد غذایی عرضه شده در بسته های فصلی را در نظر بگیرید. احساس بدی نداشته باشید.

 1. هزینه های پنهان سفر

شما برای پرواز، هتل، کرایه ماشین، و گاز در تعطیلات، بودجه در نظر گرفته اید، اما این آغاز نزول این حمله مالی می باشد. کوین گالگوس، کارشناس امور مالی شخصی اینگونه توضیح می دهد:

“علاوه بر هزینه یک بلیط هواپیما، هزینه هایی مانند هزینه تاکسی، اتوبوس، یا قطار برای رسیدن به فرودگاه یا خروج از آن؛ انعام باربرها، رانندگان شاتل (ریل انتقال)، پرسنل مراقبت پرواز؛ پارکینگ فرودگاه؛ هر نوع غذا و نوشیدنیِ ساخته شده در فرودگاه را به سادگی فراموش می کنیم.”

اگر دقت و احتیاط نداشته باشید، ممکن است قبل از رسیدن به مقصد، بودجه تعطیلات خود را تمام کنید.

 1. غذا خوردن بیش از حد در بیرون از خانه

در اثنای سفر برای خرید، مهمانی در تعطیلات، فعالیت های بچه ها، و ملاقات دوستان و بستگان، زمان بیشتری را مشغول خواهید بود که می تواند منجر به خوردن غذای بیشتری شود.

از آنجایی که غذای بیرون ارزان نیست، باید تا جایی که می توانید آن را کنترل نمایید. همچنین، آگاه باشید که تمام بقالی هایی که از آن ها خرید کرده اید، هرقدر بیشتر نادیده گرفته شوند، خوراکی هایشان سریعتر از بین می رود. این یک طوفان کامل اخاذی نمودن پول در زمانی از سال می باشد که واقعا استطاعت ندارید.

 1. بنزین برای رانندگی اضافی

شما برای انجام تمام فعالیت های برنامه‌ریزی‌کرده تعطیلات به بنزین نیاز دارید و باید باک خود را بیش از قبل پر کنید. یکی از روش های جبران هزینه آن سوخت اضافی ، بررسی سایت GasBuddy.com  برای مشاهده پایین ترین قیمت‌ها در منطقه خود (یا دانلود نرم افزار ساده Gas Buddy) و ثبت نام در برنامه های ارائه شده توسط منطقه خود می باشد.

 1. هزینه های دفتر پست/ خدمات تحویل برای هدایا

در حالی که بسیاری از خرده‌فروشان در این زمان از سال، حمل و نقل رایگان را به عنوان یک تدبیر بازاریابی پیشنهاد می کنند، ممکن است هزینه هدایایی را که در فروشگاه ها خریداری نموده و خودتان باید ارسال نمایید، فراموش کنید. همانطور که قبلا بیان نمودم، هزینه پست اصلا ارزان نیست و حتی یک بسته متوسط می تواند بیش از ۲۰ دلار هزینه داشته باشد. اگر آنچه را که ارسال می کنید، محدود ننمایید، این هزینه ها می توانند مقدار قابل توجهی از وجوه کنار گذاشته شما را هدر دهند.

 1. هدایای درون جوراب

تاکنون بیش از یک میلیون هدیه در زیر درخت کریسمس دریافت نموده اید، اما هدایای درون جوراب را فراموش کرده اید. حتی جورابی که فقط با آب نبات پر شده باشد، می تواند ۱۰ دلار یا بیشتر هزینه در‌بر‌داشته باشد، اما این روزها بچه ها انتظارات بیشتری مانند هدفون، نرم کننده لب، و سایر اقلام کوچک اما گران‌قیمت دارند.

 1. ۱۲. حیوانات خانگی که نمی توانند با شما سفر کنند

من عاشق سگ خود هستم، اما به دلایلی همواره فراموش می کنم که او نمی تواند با من به مسافرت بیاید. خوشبختانه، پرستاری که برای سگ خود گرفته ام، قیمت معقولی را دریافت می کند – هرچند به انعام اضافی نیز نیاز دارد. اما اگر قیمت نگهداری از حیوانات در تعطیلات تقریبا مشابه قیمت‌های پرستاری از کودکان در تعطیلات باشد، این مسئله می تواند مشکل‌ساز باشد.

 1. ۱۳. هدایای لحظه‌آخری مرد/ زن میزبان

هرگز نباید دست‌خالی در مراسمی – تعطیلات یا غیره – حضور یابید. اگر در این فصل به مهمانی می روید، چند بطری شراب یا هدایای مناسب دیگری (برای مرد/ زن میزبان) که حراج شده اند، با خود ببرید. یک راز کوچک دیگر نیز به شما آموزش می دهم: این بهترین فرصت برای هدیه دادن چیزی است که خودتان آن را نمی خواهید یا دوست ندارید، اما به شدت توصیه می کنم که از اقلام مصرفی مانند شکلات یا کلوچه، یا چیزهایی که بتوان بلافاصله در همان مهمانی بکار برد – مانند یک بازی تخته‌ای –  استفاده نمایید. هر کاری می کنید، اقلام شرکت فردی که آن را به شما داده، مجددا هدیه ندهید! دوستان من، قوانینی برای اهدای مجدد وجود دارد و شما آنقدر عاقل هستید که قبل از شرمسار نمودن خود، آن ها را بررسی نمایید.

آیا هزینه های دیگری در تعطیلات وجود دارد که ما آن ها را فراموش کرده باشیم؟ دوست دارم پیشنهادات شما را در نظرات زیر مشاهده نمایم.

منبع: wisebread
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *