تاریخچه ولنتاین چیست-کادو

تاریخچه ولنتاین چیست و ولنتاین چه کسی بوده است؟

تاریخچه ولنتاین چیست و ولنتاین چه کسی بوده است؟

حقایق جالب در مورد ولنتاین زیاد است اما جالب ترین حقیقت درمورد روز ولنتاین یا روز عشاق شاید تاریخچه اون باشه. در این ویدیو می بینید که تاریخچه ولنتاین چیست و ولنتاین چه کسی بوده است.

۲۰۰۰ سال پیش، قوی ترین ارتش در دنیا متعلق به رومی ها بود. رومی ها آنقدر قوی بودند که کل اروپا و قسمت هایی از آسیا و آفریقارو فتح کرده بودند.

بعد از این فتوحات رومی ها کاملا ثروتمند بودند و متغاقبا کاملا تنبل و به همین دلیل خیلی از سربازا به سمت آسایش درون خانه افتاده و می خواستن ازدواج کنن و تشکیل خانواده بدن.

امپراطور آن زمان کلودیاس دوم  بود . او  از تنبل شدن سرباز ها نگران بود و به خاطر همین قانونی گذاشت که سربازها اجازه ازدواج نداشته باشن.

در اون زمان خیلی از رومی ها مسیحی بودن و یکی از رهبراشون کشیشی بود به نام ولنتاین. او اعتقاد داشت که اگه زن و مردی عاشق هم بشن باید با هم ازدواج کنن.

ولنتاین تصمیم گرفت به سربازها اجازه بده در کلیساش ازدواج کنن. هرچند این کار خلاف قانون بود. ازدواج سربازها باید مثل یه راز باقی می موند اما از اونحایی که همه رازا یه روزی فاش میشن، خیلی زود همه این موضوعو فهمیدن.

ولنتاین دستگیر شد و امپراطور ازش خواست که دیگه به ازدواج سربازها کمک نکنه و به جای این کار خدای رومی هارو بپرسته و چون ولنتاین قبول نکرد، امپراطور اونو به مرگ محکوم کرد.

وقتی ولنتاین در زندان بود، دختر زندان بان برایش غذا می برد . او دختری جوان اما نابینا بود. دختر جوان و ولنتاین ساعت های زیادی با هم صحبت می کردن و کمی بعد عاشق هم شدن.  یه روز ولنتاین دستش رو روی صورت دختر گذاشت و پلک های بسته اونو نوازش کرد. وقتی دختر چشماشو باز کرد می تونست ببینه و این یک معجزه بود.

روز اعدام ولنتاین ۱۴ فوریه بود. او در آخرین شب زندگی اش، آخرین نامه اشو به اون دختر نوشت و آخر نامه عاشقانه اش نوشت “از طرف ولنتاین تو”.

این اتفاق در سال ۲۷۰ بعد از میلاد به وقوع پیوست و بعد از اون تاریخ عشاق در روز ۱۴ فوریه برای هم نامه های عاشقانه می نویسن و آخر نامه رو مثل ولنتاین امضا می کنن …. “از طرف ولنتاین تو” 🙂
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *