کاربرد ناشناخته-کادو

با کاربرد ناشناخته ۱۰ تا از وسایل روزمره آشنا شوید

با کاربرد ناشناخته ۱۰ تا از وسایل روزمره آشنا شوید

قبلا هم برایتان ترفند ها و کاربردهای مختلف در کارهای روزمره گذاشته ایم اما در این ویدیو با چند کاربرد ناشناخته از وسایلی که که به طور روزمره استفاده می کنید آشنا شوید. بعد از این می توانید استفاده بهتری از وسایلتان داشته باشید.

۱-حلقه پشت پیراهن مردانه

حتما شما هم این حلقه ها را در پشت پیراهن های مردانه دیده اید. اما نمی دانید کاربردشان چیست؟ سه کاربرد برای اون وجود داره اما نمی دونیم کدوم کاربرد اصلیه. اولین کاربرد که به نظر معتبرترین هم هست، استفاده از این حلقه برای آویزون کردن پیراهن به قلاب لباسه. اما خب خیلی معقول به نظر نمی رسه چراکه اینجوری پیراهن چروک میشه. دومین کاربرد برای آویزون کردن گراوات به اونه و و سومین و عجیب ترین کاربرد اینه که گفته میشه قبلا دانشجوهای دانشگاه های امریکا وقتی با دختری قرار ملاقات داشتن این حلقه هارو می بریدن که دلیل منطقی ای نیست.

۲-حفره ای کوچیک در شیشه هواپیما

شیشه هواپیما از دو قسمت پلاستسکی و شیشه ای تشکیل شده، اگه این حفره نبود شیشه هواپیما به دلیل تفاوت فشار هوای داخل و بیرون خواهد شکست. این حفره اجازه می ده هوا از درون کابین خارج بشه و همین حفره کوچیکتعادل فشار بیرون و درونو حفظ می کنه و کابین هواپیمارو امن نگه می داره. ببینید این حفذه کوچیک چه کار امنیتی بزرگی انجام میده.

۳-قسمت آبی از مداد پاک کن

خیلی از مردم فک می کنن که قسمت آبی برای پاک کردن اثر خودکاره که این موضوع درست نیست. وقتی اثر مدادو با قسمت صورتی پاک می کنید، مقداری خره پاک کن باقی می مونه و این قسمت آبی برای برداشتن این خرده پاک کن ها طراحی شده اما وقتی طراحان این پاک کن ها متوجه شدند که مردم کاربرد اصلی این قسمت آبی را نمی دانند، خیلی از تولیدکننده ها علامتی مبنی بر پاک کردن خودکار بر روی این قسمت گذاشتند که در هر صورت این کاربرد اصلی این قسمت آبی نیست.

۴-سوراخ های اضافی روی کفش های کتانی 

خیلی از مردم فکر می کنن که این سوراخ ها صرفا برای تزئین و زیبایی هستن، اما این تصور اشتباه است. این سوراخ های اضافی برای محکم نگه داشتن کفش به دور مچ پا طراحی شده اند تا وقتی می دوید و ورزش می کنید کفش به دور پایتان نچرخد. وقتی بند کفش رو از این سوراخ ها عبور بدید تفاوت ایجاد شده رو متوجه می شید. این سوراخ های ایجاد شده توانایی حرکتی شما رو افزایش می دهند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *