سرقت منزل - کادو

سارقان در هنگام سرقت منزل شما، چه مکان هایی را جستجو می کنند؟

سارقان در هنگام سرقت منزل شما، چه مکان هایی را جستجو می کنند؟

در این مطلب، شما می­توانید با کارهایی که ممکن است سارقان را به منزلتان بکشاند، و مکانهایی که سارقان هنگام سرقت منزل جستجو می کنند، آشنا شوید:

درب ورودی جلوی خانه

درب ورودی جلوی خانه شما، اولین جایی است که یک سارق به آن نگاه می کند. و یک درب ورودی، با ظاهری مخروبه و ناامن، خانه شما را به عنوان یک هدف آسان و سهل الوصول معرفی می کند. یک درب ورودی رنگ شده و پاکیزه، این تصور را به سارقان منتقل می کند که کل خانه به خوبی مراقبت شده و ورود به آن سخت خواهد بود.

یک قفل واحد

سارقان به قفل درب خانه شما توجه می کنند تا ببینند که باید برای ورود به خانه از چه قفلی عبور کنند، و زمانی که آنها تنها یک قفل سیلندری ساده و استاندارد را پیش روی خود می بینند، به احتمال زیاد علاقه ی بیشتری به ورود و سرقت منزل شما خواهند داشت. به طور خلاصه می توان گفت که دو برابر کردن قفل خانه و یا استفاده از درب ضد سرقت، ورود به خانه را دشوارتر کرده و سارقان کمتری را جذب خواهد کرد.

زباله های فریبنده

جعبه ها و کیف های خرید متعددی که به عنوان زباله دور می اندازید، می تواند لیستی از محتویات ارزشمند موجود در خانه شما را به سارقان نمایش دهد. برای پیشگیری از این اتفاق، جعبه های مورد نظر را درست زمانی که ماشین حمل زباله سر می رسد، از خانه بیرون ببرید.

فضای خارجی تاریک و کم نور

سارقان علاقه ای ندارند که خطر دیده شدن در نور را متحمل شوند. بنابراین، زمانی که شما با استفاده از سنسورهای حرکت فعال و چراغ های پایه بیرونی، یک مانع نوری مناسب را در اطراف خانه خود ایجاد می کنید، در عین حال مانعی را در اطراف خانه خود قرار می دهید که از این طریق، احتمال نفوذ سارقان را کاهش داده و یا از بین می برید.

صندوق پستی سرشار از نامه

انبوهی از نامه­ های داخل صندوق پستی، می تواند نشانه ای از این امر باشد که شما در خارج از شهر به سر می­برید، و به این ترتیب، خانه شما در معرض سرقت قرار دارد. بنابراین اگر شما قرار است برای مدتی در منزل خود حضور نداشته باشید، بهتر است از یکی از همسایه ها و یا یکی از دوستان نزدیک خود بخواهید که به شما کمک کرده و نامه­ هایتان را از ورودی خانه به داخل منتقل کنند.

فضای داخلی قابل دید

شما نباید اجازه دهید سارقان بتوانند فضای داخلی و موقعیت کلی خانه شما را ببینند. بنابراین حتما پرده ها را کشیده، و در صورت نیاز، یک گلدان بزرگ و غول پیکر در مقابل پنجره­ ی رو به خیابان خود قرار دهید.

خانه خالی

سارقان به هیچ وجه حاضر نیستند خود را در موقعیتی قرار دهند که با ساکنان منزل مواجه شوند. اگر آنها فکر کنند که شما در خانه هستید، حتما از منزل شما دور خواهند ماند. پس بهتر است با روشن کردن یک یا دو لامپ و یا حتی روشن گذاشتن تلویزیون یا رادیو (اگر قرار است برای مدت کوتاهی در منزل حضور نداشته باشید)، این کار را انجام دهید.

عدم وجود سیستم زنگ خطر

ممکن است این کار به سرمایه گذاری مالی بیشتری نیاز داشته باشد، اما یک سیستم باکیفیت زنگ خطر می تواند یک عامل بازدارنده­ ی موثر برای بیرون نگاه داشتن سارقان از خانه شما باشد. برای این کار، بهتر است تحقیقات جامعی انجام داده و یک شرکت معتبر را برای تجهیز خانه خود انتخاب کنید.

منبع: popsugar

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *