آسمان شب - کادو

عکس های خیره کننده ای از آسمان شب ! (بخش دوم)

عکس های خیره کننده ای از آسمان شب !

آسمان شب همیشه یکی از سوژه های بسیار دوست داشتنی برای عکاسان بوده است. هرساله تعداد زیادی از عکاسان در مسابقات عکاسی برای این سوزه شرکت می کنند. در این مطلب و بخش اول از آن عکس هایی خیره کننده از آسمان شب را خواهید دید.

عکاس: درک بردنی (Derek Burdeny)

آسمان شب - کادو

ترومسو، نروژ

این عکس در درون شهر ترومسو گرفته شده است. در این عکس، عکاس به طور ناخواسته پاسخ طبیعت را به یک نمایش آتش بازی خیره کننده ثبت کرده است.

عکاس: براندون یوشیزاوا (Brandon Yoshizawa)

آسمان شب - کادو

سیراس شرقی، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

در این عکس، کوه برفی در سیراس شرقی کاملا در مقابل بیشه ای که روبروی آن قرار دارد، خودنمایی می کند؛ در حالی که کهکشان راه شیری در بالای سرشان می درخشد.

عکاس: پریسکا لاو (Prisca Law)

آسمان شب - کادو

بام شهر، هنگ کنگ

این عکس از بالاترین کوه بر فراز جزیره هنگ کنگ گرفته شده است. این تصویر، شلوغی بی نظم شهر را در مقابل آسمان پر ستاره و پر از آرامش نشان می دهد. ابهام و تیرگی بالای منظره به ما یادآوری می کند که آلودگی نوری شهرها مانع از لذت بردن از منظره زیبا و خیره کننده آسمان شده است.

عکاس: نیکلاس روملت (Nicholas Roemmelt)

آسمان شب - کادو

گرابوندن، سوئیس

این عکس، در واقع از پانورامای دو عکس تشکیل شده، و هر یک از آن دو عکس نیز از ترکیب دو تصویر دیگر ایجاد شده اند: یکی برای ستاره ها، و یکی برای منظره جلوی عکس.

عکاس: راب بوس (Rob Bowes)

آسمان شب - کادو

پورتلند، انگلستان

یک ستاره دنباله دار در حال عبور از چشم انداز زیبای پورتلند است؛ در حالی که سیاره مشتری نیز در سمت راست تصویر دیده می شود.

عکاس: بیته بنکه (Beate Behnke)

آسمان شب - کادو

لوفوتن، نروژ

در این عکس، انعکاس نورهای درخشان و سبز شفق قطبی بر روی موج های ساحل لوفوتن در آسمان شب قابل مشاهده هستند.

عکاس: جورجیا هوفر (Giorgia Hofer)

آسمان شب - کادو

استان بلونو، ایتالیا

در این عکس، تصویر دیدنی و با شکوه ماه در آسمان شب، در شب ۱۴ نوامبر ۲۰۱۶ و وقتی که ماه در فاصله ۳۵۶،۵۱۱ کیلومتری از مرکز زمین قرار داشت ثبت شده است. در این شب، ماه ۳۰ درصد روشنتر و ۱۴ درصد بزرگتر از ماه های کامل دیگر بود.

عکاس: اندرو وایت (Andrew Whyte)

آسمان شب - کادو

تیچفیلد، همپشایر، انگلستان

در این تصویر، دنباله های ستاره ای پرتلاطم و پرتعداد بر بالای سر یک منجم تنها چرخیده و با نورهای بنفش و صورتی درخشان خود، نقاطی از آسمان شب را در طول ساعات شروع تابستان در بریتانیا نشان می دهند.

عکاس: روسلان مرزلیاکوو (Ruslan Merzlyakov)

آسمان شب - کادو

اومئا، سوئد

در این عکس، ابرهای ناهمواری در سرتاسر آسمان اومئای سوئد پخش شده و موتور سواری را در نور خود نشان می دهد که در این منظره زیبا و خیره کننده در حال رفتن به خانه است. ابرهای ناهموار، بلندترین و پرارتفاع ترین ابرهای موجود در جو زمین هستند، و در ارتفاع بیش از ۲۰۰،۰۰۰ فوتی تشکیل می شوند. این ابرها که گفته می شود از بلورهای یخ تشکیل شده اند، گاهی اوقات در هوای تاریک و روشن، و درست زمانی که خورشید پایین تر از افق است دیده می شوند.

منبع: thisisinsider
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *