عطر خانگی-کادو

طرز ساخت عطر خانگی خوش بو

طرز ساخت عطر خانگی خوش بو

برخی از رایحه ها، همچون عصاره وانیل یا روغن بدون بو، از یک عطر و بوی طبیعی برخوردار هستند و مانند یک عطر خانگی عمل می کنند. اگر شما به عطرهای سنتی حساسیت دارید، به دنبال یک عطر روزانه سبک هستید، ترجیح می دهید از مواد شیمیایی مضر استفاده نکنید، و یا دوست دارید یک عطر خاص و منحصر به فرد داشته باشید، در انتخاب عطر باید به چند نکته توجه کنید. با مطالعه این مطلب می توانید عطر شخصی خود را در خانه تهیه نمایید.

عطر خانگی-کادو

  • مواد اصلی و پایه ای خود را گرد آوری کنید

عطر خانگی-کادو

در اغلب دستور العمل ها، الکلی با خلوص ۱۰۰ درصد با عصاره وانیل و یا یک روغن بدون بوی سبک مانند روغن جوجوبا یا کنجد ترکیب می شود. برخی از دستور العمل ها تنها از الکل به عنوان ماده پایه استفاده کرده و برخی فقط از روغن جوجوبا بهره می گیرند. دستور العمل های دیگری نیز از روغن جوجوبا به عنوان ماده پایه استفاده کرده و مخلوط را با مقداری الکل ترکیب می کنند. شما می توانید ترکیب مناسب خود را با آزمایش و تکرار به دست آورید.

  • روغن های مورد نیاز

روغن های مورد نیاز مورد علاقه خود برای رایحه اولی، رایحه میانی، و رایحه پایه را انتخاب کنید. رایحه اولی، اولین عطری است که به مشام رسیده و سریع تر از همه تبخیر خواهد شد. رایحه میانی، پس از چند ساعت محو شده، و رایحه پایه، به عنوان “قلب” عطر عمل کرده و بوی ماندگارتری دارد.

در اینجا، چند نمونه از رایحه های اولی، میانی، و پایه به شما ارائه خواهد شد:

رایحه اولی: سنبل هندی، اکالیپتوس، گریپ فروت، اسطوخودوس، پرتقال، نعناع

رایحه میانی: تخم هویج، گل بابونه، مریم گلی، رازیانه، سوزن صنوبر، گل شمعدانی، گل یاسمن، شکوفه زیرفون، جوز، کاج، گل رز، رزماری، چوب رز، درخت چای، آویشن، یلانگ یلانگ

رایحه پایه: ریشه گلپر، گل حنا، چوب سدر، کندر، زنجبیل، نعناع هندی، چوب صندل، وانیل

  • مخلوط روغن های مورد نیاز

    عطر خانگی-کادو

مخلوط روغن های مورد نیاز را تهیه نمایید. بهتر است در حدود ۲۰ درصد از رایحه اولی، ۵۰ درصد از رایحه میانی، و ۲۰ درصد از رایحه پایه را با هم مخلوط نمایید. سپس، در حدود یک قاشق از روغن پایه منتخب خود را اضافه کرده و آن را داخل یک بطری اسپری شیشه ای تیره رنگ بریزید.

  • عطر خود را در یک محل تاریک قرار دهید.

عطر خانگی-کادو

عطر خود را به مدت ۴۸ ساعت تا ۶ هفته در یک فضای تاریک قرار دهید. هر چه زمان قرار گیری عطر در تاریکی بیشتر باشد، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

منبع: womenslifestyle

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *