کاردستی های خلاقانه-کادو

کاردستی های خلاقانه : کاسه های میوه ای

کاردستی های خلاقانه : کاسه های میوه ای

قبلا هم کاردستی های خلاقانه زیادی بهتون آموزش دادیم، کاردستی هایی که با بطری های پلاستیکی درست میشن، تابستون نزدیکه و به همین خاطر می خواییم چندتا ایده دکوری و کاردستی های خلاقانه مخصوص این فصل یادتون بدیم و ایده کاردستی های خلاقانه کاسه های میوه ای خوشگل هستن.

درست کردن این کاسه های میوه ای بسیار راحته و به وسایل کمی هم برای درست کردنش احتیاج دارید: یه کاسه به عنوان قالب، وردنه، یه کاتر، رنگ اکرلیک و چندتا قلم مو.

در ابتدا باید گِل سفال رو به خوبی ورز بدید تا بتونید به راحتی اونو به فرم دلخواهتون در بیارید. با استفاده از وَردنه گِل رو به ضخامت ۵ میلی متری پهن کنید. گِل شما نه باید خیلی ضخیم باشه چون خیلی دیر خشک میشه و هم اینکه نباید خیلی نازک بشه چون ممکنه به راحتی بشکنه. بعد از لینکه اون رو پهن کردید مطمئن بشید که گِل صاف و یکدست شده.

کاسه رو روی گِل سفال بذارید و دورش رو ببرید. قسمت های باقی مونده رو بردارید و کاسه رو برگردونید و گِل سفال رو روش قرار بدیدو از مرکز ظرف بودن اون مطمئن بشید. به آرومی اون رو اطراف ظرف پهن کنید و می تونید از آب برای یکدست شدن سطح کل گِل استفاده کنید.

اگه می خوایید ظرفتون شکل پرتقال یا لیمو داشته باشه پشت اون رو کمی بافت ایجاد کنید. می تونید این بافت رو با نوک یه مداد ایجاد کنید. بعد از اون یه تیکه فویل آلومینیومی رو مچاله کنید و با اون روی ظرف بافت ایجاد کنید.

قبل از اینکه بذارید ظرف کاملا خشک بشه قسمت های اضافی رو ببرید و اگه دیدید یه جایی حباب ایجاد شده اون حباب ها رو از بین ببرید.

برای کاسه به شکل هندوانه نیازی به ایجاد بافت نیست.

کاسه هارو دو ساعت بذارید تا کمی خشک بشن، سپس باید قبل از اینکه کاملا خشک بشه اون هارو از کاسه به راحتی جدا کنید، اگه به راحتی جدا نشد می تونید از یه کاتر استفاده کنید، اما خیلی مراقب باشید تا سفال صدمه نبینه.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *