گل های طبیعی-کادو

نکاتی برای طولانی ساختن عمر گل های طبیعی !

نکاتی برای طولانی ساختن عمر گل های طبیعی !

من عاشق خریدن گل های طبیعی هستم، گل های طبیعی هدیه ای فوق العاده برای هر مناسبتی هستند. اما ناراحت می شوم از اینه آن ها بسیار زود پژمرده می شوند. از اینکه یه دسته گل طبیعی خوشگل بخرم و تنها چند روز بعد گلبرگ هایش قهوه ای شوند، برگ هایش بریزند و آب آن گل آلود شود متنفرم.

در این مطلب، نکات ساده و موثر برای طولانی ساختن عمر گل های طبیعی (تا چندین روز) به شما ارائه خواهد شد.

  1. ساقه ها را برش دهید.

گل های طبیعی-کادو

دسته گلی که شما از گلفروشی خریده اید، احتمالا مدت زمانی را برای حمل و نقل و رسیدن به دست شما سپری کرده و کاملا تازه نیست. اغلب گل ها می توانند از برش مورب بخشی از ساقه توسط قیچی آشپزخانه بهره مند شوند. یک برش تمیز و زاویه دار، هر گونه پوسیدگی را حذف نموده و فضای بیشتری برای جذب آب به ساقه می دهد. اگر یک شاخه از گل های طبیعی دارید می توانید برای یک شاخه گل گلدان بسازید.

  1. برگ های اضافی را بچینید.

گل های طبیعی-کادو

هر پوشش گیاهی موجود در آب گلدان بالاخره پوسیده شده و منجر به ایجاد بوی وحشتناکی می شود! برگ های نازک گل ها نیز سریع تر از ساقه گل پوسیده خواهند شد. بنابراین، باید تمام برگ هایی را که در زیر سطح آب قرار خواهند گرفت، از ساقه جدا کنید. می توانید خودتان گلدان هایی زیبا برای گل های طبیعی درست کنید.

  1. از آب ولرم استفاده کنید.

گل های طبیعی-کادو

گل های خود را در اسرع وقت داخل آب قرار دهید. اما این را بدانید: اگر آب بیش از حد گرم یا بسیار سرد باشد، گل های شما دچار شوک خواهند شد، و این اصلا خوب نیست! بنابراین باید حتما از آب ولرم استفاده کنید.

  1. آنها را تغذیه کنید!

گل های طبیعی-کادو

اگر دسته گل خود را همراه با یک بسته نگهدارنده خریداری کرده اید، حتما از آن استفاده نمایید! این بسته، شامل ترکیبی از مواد شیمیایی است که گیاه را تغذیه کرده و مانع از رشد باکتری ها خواهد شد. اگر شما این بسته را ندارید، از این مخلوط استفاده نمایید: یک قاشق غذاخوری شکر و دو قاشق غذاخوری آب لیمو را به ازای هر لیتر از آب اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. بعضی از مردم از سفید کننده برای جلوگیری بیشتر از رشد باکتری کمک می گیرند، اما نیازی به استفاده از آن وجود ندارد.

  1. گل ها را در یک نقطه معتدل قرار دهید.

گل های طبیعی-کادو

اتاق هایی که بیش از حد گرم بوده، و یا مناطقی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند، باعث می شوند که گل های شما سریع تر پژمرده شوند. بنابراین، سعی کنید آنها را در یک جای خنک و سایه دار نگهداری نمایید.

  1. تکرار!

گزینه ایده آل این است که آب گلدان را هر یک یا دو روز یکبار عوض کنید. هنگامی که در حال تعویض آب گلدان هستید، بخش داخلی گلدان را کاملا بشویید، ساقه ها را به طور مورب برش داده، و در همان زمان نیز، مواد مغذی و کشنده باکتری ها را با آب مخلوط کرده و به آن اضافه کنید. همچنین، گل هایی که زودتر از بقیه پژمرده شده اند را از گلدان خارج نمایید.

منبع: thekitchn

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *