تمیز کردن مایکروویو-کادو

روشی برای تمیز کردن مایکروویو به صورت طبیعی و تنها با استفاده از یک لیمو ترش

روشی برای تمیز کردن مایکروویو به صورت طبیعی و تنها با استفاده از یک لیمو ترش

تمیز کردن وسایل خانه کاری است که باید هر از چند مدت انجام شود، اما اگر روش درست تمیز کردن آن ها را ندانید برایتان کمی سخت خواهد بود. مایکروویو و اون تستر یکی از این وسایل است که تمیز کردنشان برای بسیاری از ما مشکل است. در این مطلب، یکی از ساده ترین و همچنین طبیعی ترین روش­ های موجود برای تمیز کردن مایکروویو به شما ارائه خواهد شد. ایده انجام این کار بسیار ساده است: فقط مقداری آب لیمو ترش را داخل آب ریخته، پوسته بیرونی را نیز داخل آب قرار داده، و مایکروویو را روشن کنید. وقتی که این مایع بجوشد، این مایع در دو سمت مایکروویو متراکم شده، کثیفی ها را سست نموده، و روغن و چربی مواد غذایی را حل می کند. آب لیمو ترش، یک عامل تمیز کننده طبیعی است، و بنابرین، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که از یک حوله تمیز برای پاک کردن تمام بخش­های ماکروویو استفاده نمایید.

چگونه مایکروویو خود را به طور طبیعی و تنها با استفاده از یک لیمو ترش تمیز کنیم؟

مواد مورد نیاز:

یک کاسه کوچک یا فنجان اندازه گیری مخصوص مایکروویو

۱ عدد لیمو ترش

یک دستمال یا حوله تمیز

تجهیزات:

مایکروویو

دستورالعمل:

  • آب را اندازه بگیرید: در حدود ۲/۱ فنجان آب را داخل یک فنجان اندازه گیری و یا یک کاسه بریزید.

تمیز کردن-کادو

  • لیمو را اضافه کنید: لیمو را به دو نیم برش داده و آب لیمو را داخل آب بچلانید. نیمه های لیمو را داخل یک کاسه قرار دهید.

تمیز کردن-کادو

  • مایکروویو را به مدت ۳ دقیقه روشن کنید: کاسه را داخل مایکروویو قرار داده، و سپس، آن را به مدت ۳ دقیقه با قدرت بالا روشن کنید، تا مایع به جوش بیاید.

تمیز کردن مایکروویو-کادوتمیز کردن مایکروویو-کادو

تمیز کردن-کادو

  • اجازه دهید مایع به مدت ۵ دقیقه همان جا بماند: درب مایکروویو را باز نکنید. بخار به دام افتاده در داخل دستگاه به شل شدن کثیفی­ ها و روغن و چربی مواد غذایی کمک خواهد کرد.
  • مایکروویو را پاک کنید: درب را باز کرده و کاسه حاوی لیموها را به دقت از مایکروویو خارج نمایید. سپس، تمام قسمت­ های داخلی مایکروویو را به علاوه سقف و اطراف آن به دقت تمیز کنید. کار خود را با تمیزکاری کف دستگاه به پایان رسانده، و در نهایت، پاک کردن درب مایکروویو را فراموش نکنید!

تمیز کردن-کادو

تمیز کردن-کادو

تمیز کردن-کادو

تمیز کردن-کادو

  • لکه ­های سرسخت را پاک کنید: اگر شما به لکه هایی برخوردید که به راحتی پاک نمی شدند، گوشه دستمال یا حوله خود را به آب لیمو آغشته نموده و آن را تا زمان پاک شدن کامل لکه، بر روی محل مورد نظر بکشید.

تمیز کردن-کادو

تمیز کردن-کادو

منبع: lifehack

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *