مدل عینک-کادو

راهنمای انتخاب بهترین مدل عینک متناسب با شکل صورت شما

راهنمای انتخاب بهترین مدل عینک متناسب با شکل صورت شما

استفاده از عینک تاثیر زیادی روی چهره می ذاره به همین خاطر انتخاب مدل عینک که متناسب با شکل صورتتون باشه از اهمیت بالایی برخورداره. این انتخاب می تواند به شما برای انتخاب عینک آفتابی مناسب هم کمک کند. پس قدم اول اینه که شما بفهمید شکل صورتتون چیه؟

برای اینکه در مورد شکل صورتتون اطلاع پیدا کنید بهترین راه اینه که جلوی یک آینه بایستید و با چیزی روی آینه دور صورتتون خط بکشید. بعد دور بایستید و به شکلی که روی آینه کشیدید از دور نگاه کنید.

اگه فک پهنی دارید و اندازه فک و پیشونیتون به یک اندازه ست و گونه و اطراف صورتتون صافه، از صورت مربعی شکل برخوردارید. برای صورت های مربعی شکل عینک هایی با گوشه های گرد و بی زاویه مناسب هستند و عینک های زاویه دار نامناسبند.

اگه در شکلی که روی آینه کشیدید طول و عرض صورت برابر هستند و فک شما پهن تر است صورت گردی دارید. پس برای انتخاب عینک بهتر است از عینک های زاویه دار استفاده کنید و عینک های گرد رو کنار بذارید.

اگه طول صورت شما بیشتر از عرض صورتتونه و پیشونی و پیشونی و فکتون به یک اندازه هستن و فکتون کمی گرده، صورتتون بیضی شکله. برای صورت های بیضی شکل هر نوع عینکی مناسب است اما بهتره از عینک های خیلی برگ اجتناب کنید.

اگه فک نرمالی دارید و پیشانی پهنی دارد ولی چانه تون باریکه صورت شما قلبی شکله. عینک های بی زاویه بهترین انتخاب عینک برای صورت های قلبی شکله اما به یاد داشته باشید از عینک های زاویه دار استفاده نکنید، چرا که پهنای گونه های شما را بیشتر نشون میده.

پس در آخر قانون کلی اسن است که برای انتخاب عینک باید به تعادل آن با شکل صورتتان اهمیت بدهید و این را بدانید که صورت های گرد و بی زاویه با عینک های زاویه دار بهتر می شوند و صورت های زاویه دار با عینک هایی که بی زاویه هستند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *