انواع حشرات-کادو

ترفندهای ساده و موثری برای خلاصی از شر انواع حشرات خانگی !

ترفندهای ساده و موثری برای خلاصی از شر انواع حشرات خانگی

بسیاری از ما از فرا رسیدن ماه های تابستان، و دریافت نور اضافی روزانه، آب و هوای گرمتر، پیاده روی در خارج از منزل، و میوه های تازه و خوش طعم تابستانی لذت می بریم. هر چند، با وجود تمام این موارد فوق العاده، باید با سختی هایی از جمله رطوبت بالای هوا، آفتاب سوختگی، و گرمای بیش از حد هوا نیز مواجه شوید. در این ماه ها، انواع حشرات چون عنکبوت ها، مورچه ها، و پشه ها به خاطر گرمای هوا و برای پیدا کردن غذا از لانه های خود بیرون آمده و در خانه های ما اقامت می کنند. اگر علاقه ای به مواجهه با این حشرات در خانه خود ندارید، باید به دنبال راه هایی برای خداحافظی با این حشرات مزاحم باشید. به همین دلیل، در این مطلب، ترفندهای ساده و موثری برای خلاصی از شر حشره های خانگی به شما ارائه خواهد شد.

برای مقابله با مورچه ها، از روغن دارچین استفاده کنید.

انواع حشرات-کادو

برای بسیاری از ما، مورچه ها بزرگترین مجرمان خانه هستند. به محض این که هوا رو به گرمی می رود، این حشرات عموما کوچک شروع به خزیدن از پناهگاه های خود می کنند.

دارچین خاصیت و کاربردهای زیادی دارد. شما می توانید از اسانس دارچین به عنوان یک راه حل آسان، امن، و غیر سمی برای خلاص شدن از شر مورچه ها استفاده کنید. برای این کار، چهار یا پنج قطره از این روغن را در یک بطری اسپری با هشت اونس آب مخلوط کرده، و آن را در مناطقی از خانه که مورچه ها بیشتر در آنها رفت و آمد دارند، اسپری کنید.

از مواد اولیه و در دسترس برای ساخت سم مورچه استفاده کنید.

انواع حشرات-کادو

یک راه دیگر برای خلاص شدن از شر مورچه ها  و انواع حشرات ریز دیگر در خانه، این است که از مخلوط ساده ای از موادی که شما به احتمال زیاد در حال حاضر در خانه خود دارید، کمک بگیرید. برای تهیه این مخلوط، کافی است آب، شکر، و اسید بوریک را با هم مخلوط نموده، و سپس آنها را تا زمانی که گرم شوند، داخل مایکروویو قرار دهید. در نهایت، مخلوط را آنقدر به هم بزنید تا مواد آن کاملا حل شوند.

پس از اتمام این کار، پنبه های توپی را داخل مخلوط فرو برده و آنها را در مناطقی که در آن مورچه ها را دیده اید، بر روی کاغذ مومی قرار دهید. ممکن است چند روز طول بکشد تا کل لانه آلوده شود، اما زمانی که هیچ مراجعه ای به منطقه مورد نظر وجود نداشته باشد، متوجه خواهید شد که مورچه ها مسموم شده اند.

از سرکه سفید استفاده نمایید.

انواع حشرات-کادو

استفاده از سرکه بسیار معمول است. سرکه سفید، گزینه بسیار مناسبی برای تمیز کردن کتری چای، مایکروویو و ماشین ظرفشویی، و حمام و سر دوش باشد. اما نمی توان بوی بسیار قوی و موثر این ماده را دست کم گرفت و واقعیت این است که مورچه ها این بو را دوست ندارند.

برای این کار، ترکیب برابری از سرکه سفید و آب را با هم مخلوط نموده و در مناطقی که مورچه ها را در آنها دیده اید، اسپری نمایید. شما همچنین می توانید کف زمین یا کانترها را با این محلول پاک کنید.

از تفاله های قهوه خود کمک بگیرید.

انواع حشرات-کادو

تفاله قهوه را می توان به منظور مخلوط نمودن با خاک گیاهان گلدانی و تقویت رشد گیاهان مورد استفاده قرار داد. اما قهوه می تواند کاربردهای دیگری نیز داشته باشد.

در واقع، شما می توانید تفاله های قهوه خود را بر روی کلونی مورچه ها ریخته و با این کار، آنها را گمراه نموده و در واقع به اشتباه بیاندازید. این امر، موجب می شود آنها رد بوی مسیر پیشروی خود را گم کنند. بهتر است این روند را یک بار در سال تکرار کنید.

از بین بردن ساس

انواع حشرات-کادو

این حشرات می توانند یک مشکل واقعی و نگران کننده برای بسیاری از افراد به شمار روند. اگر شما هم با این وضعیت روبرو شدید، می توانید کار پاکسازی را با شستن تمام ملحفه ها و تمام وسایل آلوده دیگر با آب گرم و صابون و یک چرخه خشک کن با حرارت بالا شروع کنید.

شما همچنین می توانید تشک خود را حداقل به مدت یک سال در یک پوشش مهر و موم شده قرار داده، تمام ترک ها و یا شکاف های موجود در خانه را کاملا بسته، و با برخورداری از یک فضای منظم، جایی برای پنهان شدن ساس ها باقی نگذارید.

به رطوبت خانه توجه کنید.

انواع حشرات-کادو

نقاطی در خانه وجود دارند که تمیز کردن آن ها را فراموش می کنید. اگر شما در یک محیط مرطوب زندگی می کنید، پس ممکن است با تجربه ناگوار مواجهه با گرد و غبار بالا آشنا باشید. کرم های گرد و غبار به سطح بالای رطوبت (حدود ۸۵ درصد) برای زنده ماندن نیاز دارند. بنابراین سعی کنید دستگاه بخور را (که به هر دلیل راه اندازی کرده اید) در اتاق خود خاموش کرده و یا حتی از یک دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید.

شما همچنین می توانید مخلوطی از جوش شیرین و چند قطره از یکی از روغن های اصلی را در سراسر سطح هر دو طرف تشک خود بپاشید. بعد از ۱۵ دقیقه، جوش شیرین (و به همراه آن، تمام گرد و غبار) را با جارو برقی پاک کنید.

درپوش ها و مهر و موم های خانه خود را بررسی و به روز رسانی کنید.

انواع حشرات-کادو

همه ما می دانیم که انواع مهر و موم موجود در اطراف درب ها و پنجره های خانه ما در طول زمان مستهلک خواهند شد. و به این ترتیب، آنها می توانند به انواع حشرات اجازه دهند از فضای باز به خانه های ما وارد شوند.

بنابراین، بهتر است تک تک اتاق های خانه خود را بررسی کرده، و تمام پنجره ها و درب ها را برای مشاهده هر گونه ساییدگی و پارگی تحت نظر قرار دهید. شما همچنین می توانید با تثبیت این درزها و نشت ها، هدررفت انرژی را کاهش داده و قبض های انرژی خود را سبک تر کنید.

آشپزخانه خود را عمیقا تمیز کنید.

انواع حشرات-کادو

همه ما می دانیم که باید برای اطمینان از برخورداری از مواد غذایی سالم و جلوگیری از ابتلا به بیماری در هنگام پخت غذا برای دوستان، خانواده، و خودمان، یک آشپزخانه تمیز داشته باشیم. داشتن یک آشپزخانه تمیز از داشتن بهترین دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم تر است.در واقع، شما باید پشت لوازم و وسایل بزرگی مانند یخچال، ماشین ظرفشویی، و به خصوص اجاق گاز را به طور منظم تمیز کنید. نادیده گرفتن این مناطق به این معنا است که خرده های مواد غذایی می تواند مدت ها در آنجا باقی مانده و منجر به جذب حشرات برای ماه ها یا حتی سال ها شود.

سطل زباله را فراموش نکنید.

انواع حشرات-کادو

همه ما می دانیم که سطل های زباله می توانند بسیار سریع کثیف و آلوده شوند، اما بسیاری از ما صبر می کنیم تا بعد از پارگی کیسه زباله و یا نشت آب زباله، آن را تمیز کنیم. عدم پاکسازی سطل های زباله می تواند منجر به جذب حشرات مختلف شود.

سطل های زباله ممکن است در طی گذشت زمان، با لایه ای از آلودگی های زباله های مواد غذایی پوشیده شده و منجر به جذب مگس ها و انواع حشرات دیگر شوند. بهتر است سطل زباله خود را به طور منظم با یک شوینده قوی مورد شستشو قرار داده و در صورت استهلاک بالا، آن را تعویض نمایید.

کنشگرا باشید!

انواع حشرات-کادو

واقعیت این است که وجود انواع حشرات به شدت آزار دهنده هستند. اما در عین حال، شما باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. اول این که شما نباید لزوما بعد از مشاهده حشره در خانه خود، وحشت زده شده و بزرگترین قوطی اسپری سمی را در تمام نقاط خانه خالی کنید. مطمئنا، شما نیز گاهی اوقات به یک کمک حرفه ای نیاز خواهید داشت، اما کارهای زیادی نیز وجود دارند که می توانید خودتان برای حل مشکل انجام دهید. تنها باید از منابع مشخص و معتبری برای دریافت اطلاعات مورد نیاز بهره بگیرید.

دومین نکته موجود این است که باید کنشگرا باشید. برخورداری از یک خانه کاملا منظم و تمیز، تمیز کردن وسایل خانه، تعمیر هر گونه شکاف یا ترک خوردگی، و سپس، به کارگیری یک اقدام مناسب پس از مشاهده اولین نشانه مشکل، موارد ساده و موثری هستند که هر یک از ما می تواند برای خلاصی از شر  انواع حشرات مزاحم در خانه انجام دهد.

منبع: thelist
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *