دانستنی ها-کادو

دانستنی ها : روش های عجیب و متفاوت برای استفاده از بالم لب!

دانستنی ها : روش های عجیب و متفاوت برای استفاده از بالم لب!

بالم لب، چیزی بیش از یک مرطوب کننده، تسکین دهنده، و نرم کننده غنی است. این مفهوم در واقع به عنوان یک نجات دهنده، و بهترین دوست شما (به خصوص بیرون از خانه) به شمار می رود. شما می توانید یک بالم لب خانگی بسازید که هم چرب کننده لب شما باشد و هم براق کننده لب. در این مطلب،  دانستنی ها و روش های عجیب و متفاوتی برای استفاده از بالم لب به شما ارائه خواهد شد.

بند کفش های خود را با استفاده از بالم لب، محکم و گره خورده نگاه دارید.

دانستنی ها-کادو

بند کفش می تواند کفش شمار ار محکم نگه دارد. بند لغزنده کفش های شما، می تواند بی موقع باز شده و مشکلات زیادی را برایتان به وجود آورد. برای حفظ این بندهای سرکش به صورت پایدار و محکم در جای خود، بخشی که می خواهید گره بزنید را با بالم لب بپوشانید. این ماده مومی می تواند گره بندها را به هم چسبیده نگاه دارد. و به این ترتیب، شما می توانید کل روز را بدون نیاز به خم شدن و بستن مجدد بندها بگذرانید.

با استفاده از بالم لب، موهای خود را کنترل کنید.

دانستنی ها-کادو

مراقبت از مو باید جزو امور روزمره هر خانمی باشد. شما می توانید با استفاده از بالم لب، تارهای موی آزار دهنده ای را که حتی پس از صرف یک ساعت برای مدل دادن به موها، حاضر به رام شدن نیستند، تحت کنترل درآورید. مقدار کمی بالم لب را بر روی انگشتان دست خود اعمال نموده و به آرامی بر روی موهای غیر قابل مهار بکشید.

بریدگی های جزئی را با استفاده از بالم لب درمان کنید.

دانستنی ها-کادو

بالم های لب لزوما لب های خشک را درمان نمی کنند. آنها همچنین می توانند در درمان زخم ها یا خراش های کوچک و جزئی مفید واقع شوند. بنابراین، شما می توانید برای حفاظت، تسکین و کمک به بهبود سریع منطقه آسیب دیده، مقدار کمی بالم لب را بر روی محل مورد نظر اعمال نمایید. شما می توانید از این ماده برای درمان لایه های شاخی ترک خورده و پوست های خشک و بی آب مشکل ساز (مانند پوست آرنج و زانو) استفاده کنید.

تهیه براق کننده پلک با استفاده از بالم لب

دانستنی ها-کادو

دیگر لازم نیست پول بیشتری را صرف خرید انواع مختلفی از سایه های چشم در رنگ های مورد علاقه خود نمایید. کافی است آنها را تنها در شکل پودر یا پودر فشرده خریداری نموده و سپس با مخلوط کردن مقداری از رنگدانه با بالم لب بر روی کف دست خود، نسخه براق سایه چشم خود را ایجاد کنید. می توانید با این روش سایه چشم شکسته خود را هم بازسازی کنید.

کفش های خود را با استفاده از بالم لب براق کرده و جلا دهید.

دانستنی ها-کادو

اگر برای رفتن به یک رویداد خاص عجله دارید و بر حسب اتفاق، هیچ محصول براق کننده کفشی در خانه ندارید، می توانید برای اعطای درخشش به کفش های خود از بالم لب استفاده کنید. برای این کار، مقداری از بالم لب را بر روی کفش چرم قرار داده، و سطح کفش را با آن بپوشانید.

مژه های خود را با بالم لب ضخیم و پرپشت کنید.

دانستنی ها-کادو

مژه ها هم مانند موها ریزش داشته و در چرخه طبیعی خود مجددا رشد می کنند. این فرایند می تواند بین ۱ تا ۶ ماه (بسته به افراد مختلف) طول بکشد. شما می توانید با اعمال بالم لب بر روی مژه های خود، به رشد مجدد آنها کمک کنید. مواد تشکیل دهنده و مغذی موجود در بالم لب می تواند به رشد مژه های قوی تر، ضخیم تر، و بلندتر کمک کند. بنابراین، بهتر است هر شب هنگام رفتن به رختخواب، مقداری از بالم لب خود را بر روی مژه هایتان اعمال نمایید.

با استفاده از بالم لب از ایجاد زخم های کفش جلوگیری نمایید.

دانستنی ها-کادو

پوشیدن کفش های پاشنه بلند با زخم ها و تاول های دردناکی همراه است. گاهی اوقات، اثر زخم های ناشی از کفش قدیمی می توانند تا سال ها باقی بمانند. اکنون شما می توانید با اعمال بالم لب بر روی مناطق آسیب پذیر پوست، از تشکیل تاول های جدید جلوگیری کنید. بافت روغنی و خواص درمانی بالم لب، همچنین می تواند منجر به تسکین تاول های موجود بر روی پوستتان شود.

با استفاده از بالم لب، از ایجاد لکه های رنگ مو بر روی پوست خود جلوگیری کنید.

دانستنی ها-کادو

رنگ مو بخش از زیبایی زنانه شما محسوب می شود. این موضوع، در واقع یک دانش مشترک است که شما باید با اعمال یک ماده چرب به پوست اطراف خط موهای خود، از ایجاد لکه های رنگ مو جلوگیری نمایید. اما کرم های دست ممکن است به سمت بالا نیز کشیده شده، و ریشه موهای اطراف صورتتان را بپوشانند. به این ترتیب، این رنگ مو نمی تواند به خوبی در آن مناطق اثر داشته باشد، و ریشه ها به خوبی رنگ نخواهند شد. بنابراین، می توانید با استفاده از بالم لب از این مشکل اجتناب کنید. چرا که لوله خروجی باریک بالم لب می تواند خط باریکی که شما در طول خط مو می کشید را کنترل کرده و از آغشته شدن موها به این ماده چرب جلوگیری نماید. به این ترتیب، شما می توانید از رنگ کامل و بدون نقص موهای خود اطمینان حاصل کنید.

امیدوارم این دانستنی ها در مورد بالم لب برایتان مفید بوده باشد.

منبع: bodminmagazine

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *