مدل عینک آفتابی-کادو

نحوه انتخاب بهترین مدل عینک آفتابی براساس شکل صورت شما!

نحوه انتخاب بهترین مدل عینک آفتابی براساس شکل صورت شما!

در این مطلب، ترفندهایی برای این که بدانید چه عینک های برای فرم صورتتان مناسب هستند، به شما ارائه خواهد شد. این نکات و ترفندها آن چنان هم پیچیده نیستند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که زمانی که به دنبال یک مدل عینک آفتابی مناسب هستید، دو نکته را به یاد داشته باشید:

  1. اگر شما می خواهید عینکی برای خود تهیه کنید که با شکل صورت شما تناسب داشته باشد، قاعده کلی این است که فرم عینک آفتابی خود را در تضاد با شکل صورت خود انتخاب نمایید.
  2. اگر می خواهید عینک خود را در مناسبت ها و موقعیت های مختلف و برای سال ها مورد استفاده قرار دهید، بهتر است یک مدل کلاسیک را برای خود تهیه نمایید.

صورت مربع شکل:

مدل عینک آفتابی-کادو

شما از یک فک قوی برخوردار هستید که عرض تقریبا برابری با پیشانی شما دارد، و چانه شما بیش از حد بزرگ و ساخت یافته نیست.

مدل عینک آفتابی مناسب: شما باید از عینک هایی با قاب گرد استفاده کنید. البته لازم نیست حتما قاب های کاملا گرد (مدل عینک های جان لنون) را برای این امر انتخاب نمایید. اگر علاقه ای به این نوع از عینک ها ندارید، می توانید همچنین از عینک های آفتابی مدل خلبانی کلاسیک استفاده کنید.

صورت گرد:

مدل عینک آفتابی-کادو

پهن ترین قسمت صورت شما در بخش گونه هایتان است، و همچنین صورتتان بسیار زاویه دار نیست.

مدل عینک آفتابی مناسب: شما باید از عینک های آفتابی مستطیلی شکل استفاده کنید. این امر، یک توهم دیداری را ایجاد خواهد کرد که صورت شما زاویه دارتر از چیزی است که به نظر می رسد. علاوه بر این، این عینک ها می توانند صورت شما را کشیده تر نشان دهند.

صورت بیضی شکل:

مدل عینک آفتابی-کادو

طول صورت شما به طور قابل توجهی بلندتر از عرض آن است.

مدل عینک آفتابی مناسب: شما باید از عینک های آفتابی خاصی استفاده کنید که بیشتر از طول صورت شما به عرض آن تاکید کند. بنابراین، باید به دنبال عینک هایی باشید که صورت شما را حتی باریک تر از چیزی که هست نشان ندهد. علاوه بر این، سعی کنید از قاب هایی استفاده کنید که دارای نسبت تقریبی ۱: ۱ در عرض به طول باشند.

صورت مثلثی شکل:

مدل عینک آفتابی-کادو

چانه شما نوک تیز یا بلند است. عرض پیشانی خود را با چانه مقایسه کنید: اگر پیشانی شما بسیار عریض تر باشد، پس شما یک صورت مثلثی دارید.

مدل عینک آفتابی مناسب: شما باید به منظور برقراری تعادل در نسبت چانه به پیشانی، از عینک های مستطیلی شکل استفاده کنید. اگر شما از صورت کوچکتری برخوردار هستید، بهتر است از لنزهای کوچکتری نیز استفاده نمایید. اما اگر صورت بزرگتری دارید (و یا از ریش بلندی برخوردار هستید) می توانید عینک هایی با لنز بزرگتر انتخاب کنید.

منبع: businessinsider

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *