چرخه عطر - کادو

شناخت و انتخاب آسان عطر با استفاده از چرخه عطر

معرفی چرخه عطر

تشخیص عطرهای مختلف و رایحه های مشابه می تواند برای یک تازه کار بسیار سخت و گیج کننده باشد. خانواده های عطری بی شمار و بی پایانی در بازار وجود دارند: خنک، چوبی، گل، تند، میوه ای، شرقی، سبز، و غیره. و درون هر یک از این رایحه ها نیز عطرهایی هستند که ویژگی های دو یا چند رایحه را با هم ترکیب می کنند. این تنوع و تشابه همزمان می تواند هر فرد بی تجربه و تازه کاری را گیج و سردرگم کند. اما هنوز امیدی وجود دارد. یک مرد بریتانیایی به نام مایکل ادواردز، که بسیاری از او به عنوان بهترین “بینی” جهان یاد می کنند، در سال ۱۹۸۳ یک چرخه عطر طراحی کرد که این چرخه رنگ معطر به طبقه بندی بسیاری از انواع مختلف عطر و ارتباط آنها با هم کمک می کند.

چرخه عطر، رایحه های مختلف را به چندین دسته اصلی تقسیم کرده و سپس، هر یک را مجددا به زیر شاخه های مشابهی دسته بندی می کند: گل، گل ملایم، شرقی، چوبی شرقی، گل شرقی، و غیره. این امر می تواند به شما کمک کند تا عطرهای مشابه را بسیار سریع تر از یک تست کورکورانه در فروشگاه از هم تشخیص دهید و به این صورت انتخاب عطر برایتان کار ساده تری شود.

چرخه عطر - کادو

به عنوان مثال، بیایید یک عطر کلاسیک را در نظر بگیریم: شنل شماره ۵ (Chanel No. 5). این همان عطر گل بود که کل صنعت عطر را تقریبا یک شبه متحول کرد. این رایحه، درخشان، مرکب، و پودری با خشکی شیرین وانیل می باشد. چرخه عطر، شنل شماره ۵ را در رده عطرهای گل ملایم قرار می دهد. دلیل این امر عمدتا به علت بافت پودری و آلدئیدهایی است که در رایحه های اصطلاحا بالای آن وجود دارد.

بنابراین اگر شما به چنین رایحه ای علاقه مند باشید، ممکن است رایحه های گل ملایم دیگری که در این رده وجود دارند نیز مورد توجه شما قرار گیرند. عطرهایی مانند جوی بای ژان پوتو (Joy by Jean Patou) و فرست بای وان کلاف (First by Van Cleef)، نمونه های دیگری از این نوع عطرها هستند.

اگر به دنبال یک عطر مشابه اما مدرن هستید، چرخه به شما پیشنهاد می کند از عطری مانند بیسر وول (Baiser Vole) از کارتیر (Cartier) یا دیا ومن (Dia Woman) از آمواژ (Amouage) استفاده کنید. هر دوی آنها عطرهایی با رایحه گل، درخشان و پودری هستند که شما را با ظرافت خاصی به دوران کلاسیک عطر فرانسوی می برند.

چرخه عطر - کادو

ممکن است با خود بگویید شاید عطر گل باب میل شما نباشد – چه انتخابی برای کلن برای مردان وجود دارد؟ اغلب مردان وقتی به انتخاب عطر می پردازند، معمولا ابتدا عطرهای ورزشی پرحرارت را برای خود بر می گزینند. جالب است بدانید که بسیاری از پیشنهادات موجود در این زمینه تحت رده مرکبات خنک روی چرخه عطر قرار گرفته اند. اما شاید روزی تصمیم بگیرید از یک عطر مشابه اما با تندی بیشتری استفاده کنید؟

در سمت چپ رده مرکبات خنک در چرخه عطر، یک رده وسیع به نام فوژرهای معطر (Aromatic Fougeres) وجود دارد. این رده، همان جایی است که شما می توانید عطرهایی با رایحه ملایمی از مرکبات را پیدا کنید، اما این عطرها همچنین از رایحه های گیاهی و تند برای تقویت تاثیر خود برخوردار هستند. به عنوان مثال، هرمس – تغه دی هرمس (Hermes – Terre D’Hermes)، نمونه فوق العاده ای در این رده به شمار می رود.

چرخه عطر - کادو

اگر به رایحه های متمایز مرکبات علاقه دارید، بد نیست از چرخه عطر برای کمک به انتخاب یک رایحه مناسب استفاده کنید. عطرهای شرقی گلدار، با رایحه های شکوفه پرتقال و ادویه های شاداب خود، می توانند یک روش ملایم برای استفاده از رایحه مرکبات به شکلی جدید باشد.

و یا اگر این ترکیب برای شما بیش از حد تند است، می توانید از سبک های مشابهی تحت همان رده خاص استفاده کنید: اگر از عطرهای خنک لذت می برید، پس بد نیست این بار یک رایحه ساحلی و آبی مانند بولگاری آکوا (Bvlgari Aqua) را امتحان کنید، می توانید اطلاعات کاملی در مورد عطر بولگاری آکوا را هم در وبلاگ کادو بخوانید.

چرخه عطر - کادو

چرخه عطر مایکل ادواردز، یک راه سرگرم کننده و آموزشی برای تشخیص عطرهای مختلف بوده و به شما کمک می کند تا بتوانید به آسانی از منطقه امن خود بیرون بیایید. به این ترتیب، شما می توانید بازه سلیقه عطری خود را تا حد زیادی گسترش داده و رایحه های فردی و ترکیبی را به راحتی از هم تمیز دهید.

منبع: scentbird

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *