اریگامی سه بعدی-کادو

ساخت اریگامی سه بعدی گل رز جادویی در یک جعبه مکعبی

ساخت اریگامی سه بعدی گل رز جادویی در یک جعبه مکعبی

اریگامی کلمه ای ژاپنی ببه معنی تا کردن کاغذ است، اوری (ORI) به معنی تا کردن و کامی (KAMI) به معنای کاغذ است. این دو کلمه در کنار هم تشکیل کلمه “اوریگامی” می دهند. این هنر دستی طی نسل ها از والدین به فرزندان منتقل شده است. اوریگامی هنری است که نشانگر ساخته ای کاغذی ست که تماما با تا کردن به دست آمده است. اریگامی حیوانات ،پرندگان، ماهی، اشکال هندسی، عروسک ها، اسباب بازی ها و ماسک ها از جمله چیزهایی هستند که حتی بچه های خیلی کوچک هم می توانند به راحتی یاد بگیرند. اریگامی سه بعدی یکی دیگر از شاخه های این هنر کاغذی است.

هنر اریگامی در چین و ۱۰۲ سال بعد از میلاد مسیح به وجود آمد. در آن زمان کاغذ در دسترس عموم مردم بود. راز این هنر کاغذی برای چند صد سال در چین باقی ماند و شپس از کره و ژاپن به بیرون درز پیدا کرد. گفته می شود یک راهب بودایی این هنر را نزد خود نگه داشته بوده است. معرفی این هنر کاغذی به ژاپن چند صد سال بعد و با توسعه دین شان اتفاق افتاد و به زودی به بخشی از زندگی مردم تبدیل شد. رنگ و نخ ابریشم به اریگامی اضافه شد و ارزش و اعتبار زیادی به این هنر بخشید. از این هنر برای کادوپیچی های مختلف استفاده شد که معروفترین شان نوشی (noshi) است.

در زمانی در ژاپن اریگامی در مدارس به بچه ها آموزش داده می شد اما امروزه بچه ها عموما این هنر را در خانه یاد می گیرند. در ژاپن جشن ها  با تزیینات رنگی اریگامی که توسز خانواده درست شده اند آراسته می شوند.

در این ویدیو به شما ساخت گل رز جادویی را یاد می دهیم که به صورت جعبه ای مکعبی درمی آید. این اریگامی یکی از محبوب ترین و در عین حال جالب ترین اریگامی هاست. با هم این آموزش رو ببینیم.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *